Aktuality

 • 1. 2. 2023

  Doplňkový přístup k Elsevier eBooks Collections

  V rámci smlouvy Elsevier ScienceDirect Freedom Collection získalo konsorcium zdarma na rok 2023 doplňkový přístup k Elsevier eBooks Collections. Více zde.

 • 24. 1. 2023

  Přechod Wiley z modelu předplatného kolekcí na Read and Publish

  Čtyřletá transformační smlouva od roku 2023 přináší uživatelům rozšíření obsahu oproti dosavadnímu modelu předplatného jednotlivých vybraných tematických kolekcí a holdings na přístup k veškerému svému obsahu v rámci jedné multioborové Read and Publish databáze. Více zde.

 • 12. 12. 2022

  Tisková zpráva - NTK navazuje na CzechELib dalším projektem NCIP VaVaI

  Projekt CzechELib plynule pokračuje v rámci dalšího projektu realizovaného opět Národní technickou knihovnou. Jeho podpora z Operačního programu OP VVV letos definitivně končí a je plně nahrazena podporou ze státního rozpočtu. Více zde.

 • 20. 10. 2022

  Závěrečná konference

  Konference se uskutečnila 13. října 2022 v Ballingově sále NTK za přítomnosti ministra školství, mládeže a tělovýchovy prof. JUDr. Vladimíra Balaše, CSc., ministryně pro vědu, výzkum a inovace Mgr. Heleny Langšádlové, náměstkyně pro řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu prof. PaedDr. Radky Wildové, CSc. a prorektora pro strategickou spolupráci a rozvoj (Univerzita Karlova) PhDr. Pavla Dolečka, Ph.D. Program dále pokračoval odbornou částí se zahraničními i českými hosty. Odbornou část uvedl pan náměstek pro řízení sekce mezinárodních vztahů, EU a ESIF, MŠMT PhDr. Mgr. Václav Velčovský, Ph.D. Více zde.

 • 6. 10. 2022

  Evaluace systémového projektu „Národní centrum pro elektronické informační zdroje – CzechELib“

  Kompletní závěrečnou zprávu Evaluace systémového projektu „Národní centrum pro elektronické informační zdroje – CzechELib“ podpořeného z PO 1 OP VVV si můžete přečíst na webu MŠMT. Více zde.

 • 30. 9. 2022

  Videa Vědecká komunikace, CzechELib a Open Access

  Natočeno, sestříháno, namluveno. Celkem 316 dní, 7 584 hodin, 455 040 minut. Výsledek nás těší a věříme, že se bude líbit i vám - videa s tématy Vědecká komunikace - vědecké publikování, CzechELib – Národní centrum pro elektronické informační zdroje, Otevřený přístup k vědeckým publikacím - Open Access . Více zde.

 • 13. 9. 2022

  Vyšla speciální příloha Hospodářských novin Vědecké publikování jako byznys

  Všechny české vědecké instituce potřebují mít pro svou činnost přístup k e-zdrojům (vědecké články, elektronické knihy, databáze a další nástroje pro hodnocení vědy). Nejen o tom se dočtete v partnerské příloze Hospodářských novin Vědecké publikování jako byznys - Díky Národní technické knihovně a jejímu projektu CzechELib je nákup elektronických zdrojů pro české vědce efektivnější. Více zde.

 • 28. 6. 2022

  Finální vyúčtování EIZ za období 2022

  Díky včasné úhradě zálohových faktur ze strany členských institucí mohla NTK uhradit platby poskytovatelům EIZ. Členským institucím bude v průběhu měsíce června rozesláno finální vyúčtování EIZ za období 2022, které bude obsahovat konečnou vyúčtovací fakturu a přílohu s vyúčtováním. Více zde.

 • 27. 6. 2022

  Odeslání Rámcové smlouvy o centralizovaném zadávání 2023+

  Jednotlivým členským institucím byly odeslány Rámcové smlouvy o centralizovaném zadávání. Smlouvou instituce pověřují Národní technickou knihovnu, aby v jejich prospěch vyjednávala o přístupu a zajištění EIZ. Více zde.

 • 24. 6. 2022

  Finální sběr nových EIZ pro rok 2023+ je u konce

  Ve spolupráci se členskými institucemi se NTK podařilo finalizovat výběr nových e-zdrojů, které bude CzechELib soutěžit v roce 2023+. Více zde.