Aktuality

14. 2. 2024

Pozvánka od Národního centra pro perzistentní identifikátory - mezinárodní konference PIDfest

Zapište si do diářů! Národní technická knihovna spolu s Australian Research Data Commons pořádá 11.-13. června 2024 první ročník mezinárodní konference o perzistentních identifikátorech PIDfest. Konference se zaměří na řešení praktických výzev při implementaci a využití persistentních identifikátorů v různých fázích výzkumného cyklu. Konferenci doprovodí další akce odborných společností a poskytovatelů perzistentních identifikátorů. Chcete se konference zúčastnit aktivně? Můžete přihlásit svůj příspěvek. Chcete dostávat novinky o PIDfestu? Přihlašte se k odběru.

5. 2. 2024

Springer Nature Open Access Online Summit

8. února 2024 proběhne Springer Nature Open Access Online Summit pro členy konsorcia Springer Compact, na který se již nyní můžete registrovat. Úvodní část Summitu, kterou doporučujeme také OA administrátorům a knihovníkům, bude zaměřena na první rok transformační smlouvy. Další program se bude věnovat informacím pro autory.

1. 2. 2024

DPH

Připravujeme přehled upravených sazeb DPH po zavedení konsolidačního balíčku, pro účely plánování rozpočtů můžete použít sazbu 12 % místo loňských 10 %. U e-knihy 0 %.